برندسازی , برندسازی کسب و کار کوچک , برند سازی , قوانین برندسازی , نکات برندسازی

دوشنبه, ۱۷ دی , ۱۳۹۷

۱۰ راه برندسازی یک کسب و کار کوچک

هویت برند شما

طی صحبت هایی که با بسیاری از مدیران شرکت های متفاوت داشتیم متوجه شدیم که تقریبا همگان از اهمیت بالای برندسازی اگاه هستند. اما اکثرا نمی دانند چرا برندسازی مهم است !

آن ها متوجه این موضوع هستند که کمپانی های بزرگ ، کار برندسازی را به نحو احسن انجام داده اند. حال در طراحی سایت پرنا در خصوص راهکار هایی برای بهبود فرایند برندسازی کسب و کار های کوچک ارائه می دهیم.

برندسازی یک کسب و کار کوچک

برندسازی، کار معرفی کسب وکارتان یا طراحی سایت شما به خودتان ، همکارانتان و جامعه است. می توان نام آن را “معرفی کسب و کار ” گذاشت. امروزه مشتری های به شدت بدبین هستند. آن ها با تمامی تکنیک های “خوب نشان دادن خود ” ، “دلسوز نشان دادن ” و .. آشنا هستند.

برند سازی درست و با برنامه به طور خلاصه موجب می شود که مردم ، با محصول شما رابطه احساسی بگیرند.

  • مردم زمانی با برند شما رابطه احساسی برقرار می کنند که متوجه شوند ارزش های شرکت شما با ارزش های آن ها هم مسیر است.
  • یک برندسازی قدرتمند باعث برانگیختن حس اعتماد به شما می شود . در صورت کسب این مهم حتی اگر رقبا تخفیفات وحشتناکی ارائه کنند باز هم خطر زیادی شما را تهدید نمی کند.
  • برندینگ قدرتمند می تواند راه توسعه کسب و کارتان و ورودتان به حوزه های مختلف را آسان تر کند.

قدم های برندسازی

حال به ارائه ۱۰ نکته که در زمینه برند سازی می تواند به شما کمک کند می پردازیم.

۱- شروع به معنا دادن برندتان کنید

خدمات یا کالایی که در طراحی سایت حرفه ای خود ارئه می دهید را بررسی کنید. در حال حاضر بازار پر از خدماتی شبیه شماست . کار اصلی شما این است که دغدغه ها و مشکلاتی که مشتری ها در حال حاضر دارند را رفع کنید.

۲-برندسازی را برای یک انسان انجام می دهید.

هر شخصی عقاید و ارزش های خاص خود را دارد که در دوران کودکی در عمق وجود وی دفن شده اند. شخصیت ما نحوه رفتار ما در قبال مسائل و روزمرگی ها مشخص می کند. اما یکسری از ارزش ها برای همه یکسان است. مثلا همه مردم ویژگی “وقت شناسی” را دوست دارند. هر چند آن را انجام نمی دهند. وظیفه شما این است که این ارزش ها را برندسازی طراحی سایت ارزان خود به کار ببرید.

۳- هدف اصلی شما در کسب و کار تان چیست ؟

هدف حضور شما در این حوزه کسب و کار و طراحی سایت چیست ؟ جواب مورد نظر ما پول در آوردن نیست ! ببینید قصد دارید چه وجه تمایزی در مقابل رقبا داشته باشد . این اهداف را در برند سازی به کار ببرید.

۴-هدف شما رابطه بلند مدت با مشتری است

وعده هایی ندهید که قادر به انجام آن نباشید . سعی کنید با مشتری صادق باشید و محصولی با کیفیت در طراحی سایت خود ارائه کنید و به قول های خود عمل کنید. هدف شما جذب اعتماد مشتری است.

۵- یک لحن ثابت برای صحبت با مشتری پیدا کنید.

منظور ما تن یا ولوم صدای شما نیست ! نحوه نگارش پست های شما در شبکه های اجتماعی ، بلاگ های شما ، تبلیغات و … همگی باید از لحاظ صحبت شبیه هم باشد. فرضا اگر قصد مکالمه رسمی دارید . این موضوع را باید در تمامی المان های طراحی سایت ارزان خود به کار ببرید.

۶-یک حرف را برای ۱۰۰ بار تکرار نکنید !

به جای آن از جملات تکمیل کننده و مشابه استفاده کنید.

۷-از ظاهر و برند بزرگان حوزه کسب و کارتان تقلید نکنید.

هویت خودتان را پیدا کنید. نگران نباشید مشتری های زیادی هنوز هم در بازار هستند که شرکت های بزرگ به آن ها دست پیدا نکرده اند.

۸- خلاق ، قدرتمند و شجاع باشید.

روی عقاید و ارزش های کسب و کارتان بایستد.

۹-همیشه ابهت برند خود را هنگام صحبت با مشتری ها حفظ کنید.

غرور خود را با تخفیف های عجیب غریب رقیق نکنید یا از یاد نبرید . به جای تخفیف قول کیفیت و خدمات بهتر بدهید.

۱۰ – امروزه ، بزرگ کردن لوگو موجب برندینگ نمی شود !

آینده برندینگ در تعامل با مشتری است. به هوش مشتری خود احترام بگذارید . تمامی کارت های خود را در همان جلسه اول رو نکنید. صادق باشید و بگذارید خود مردم صداقت شما را درک کنند.


موفق باشید.

طراحی سایت پرنا

منبع

برچسب ها : ,,,

اشتراک گذاری در صفحات مجازی

مشاوره رایگان !