انتخاب نام دامنه سایت - طراحی سایت پرنا

سه شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۷

نکاتی مهم در خصوص انتخاب نام دامنه سایت

انتخاب نام دامنه سایت

 

انتخاب نام دامنه سایت یکی از مهمترین مراحل در طراحی سایت به شمار می رود. دامنه yourbusiness.comآدرس وب سایت شما در دهکده جهانی وب محسوب می شود . به نوعی می توان آن را با شماره تلفن همراه تان آن را مقایسه کنید ، اگر چندان رند نباشد در خاطر مردم نخواهد ماند. دامین اسمی یکتا به گونه ای طراحی شده است که برای هر طراحی سایت یک آدرس یکتا در نظر بگیرد. معمولا نام دامنه شما ، نام شرکت و کمپانی شما خواهد بود اما در بعضی مواقع می تواند صرفا ترکیبی از کاراکترهایی باشد که به کسب و کار شما مرتبط هستند.

نکاتی مهم در خصوص انتخاب نام دامنه سایت

  • با توجه به تحقیقات صورت گرفته نام دامنه بهتر اس بین ۶ تا ۱۴ کاراکتر باشد . بهتر است تا حد ممکن از حروف صدادار مانند O ، U و A کمتر استفاده شود. برای آنالیز این مهم می توانید از دیگران کمک بگیرید ، می توانید بررسی کنید که مردم در صورت شنیدن نام دامنه شما می می توانند آن را به صورت درست بنویسند یا خیر .
  • استفاده از نام کسب و کار شما در دامنه می تواند در سئوی شما بسیار تاثیر گذار باشد ، برای مثال کمپانی هایی که در زمینه سایت فعالیت می کنند حتما کلمه site را در دامنه خود به کار می برند.
  • شرکت های ایالات متحده بیشتر از پسوند com. برای طراحی سایت حرفه ای خود استفاده می کنند. این پسوند در کشور های مختلف متفاوت است. برای کشور خودمان دامنه ملی ir. محسوب می شوند هرچند که com. نیز بسیار رایج است. در حال حاضر com. با اقتدار در صدر جدول پسوند استفاده شده در نام دامنه سایت ها قرار دارد.

 

دامنه شما بهتر است com. باشد .

 

اگر قصد انتخاب نام دامنه سایت را دارید آنرا com. ثبت کنید. مردم پس از وارد کردن دامنه طراحی سایت ارزان در address bar مرورگر به صورت ناخودآگاه به پسوند com. فکر می کنند. همانطور که گفته شد نام دامنه معمولا نام شرکت یا کسب و کار است و شما در صورتی که لازم ببینید می توانید دامنه های متفاوت با پسوند های مختلف را برای کسب و کار خود ثبت کنید . ممکن است در صورت رشد کسب و کار شما اگر دامنه هایی شبیه دامنه شما وجود داشته باشند توسط رقبا خریداری و از ان ها سواستفاده شود. پسوند های net. ، .info ، co. و همچنین ir. از دیگر پسوند های رایج در کشور ما هستند.

 

آیا دامنه من ، جز اموال من است ؟

 

خیر دامنه شما جز اموال شما به حساب نمی آید . شما آن را از یک ثبت کننده برای مدتی (۱ ساله تا ۵ ساله )  اجاره می کنید. ثبت کننده ها سازمان هایی هستند که حق ثبت و مدیریت دامنه را در دهکده جهانی دارا هستند.

 

خطر بسیار بزرگ فراموشی تمدید نام دامنه

 

انتخاب نام دامنه سایت مهمترین قسمت طراحی سایت شماست و فقط شما زمانی این موضوع را درک خواهید کرد که تمدید آن را فراموش کنید !  دامنه باید به صروت مدام تمدید شود و این کار هرچند کوچک ، نیازمند برنامه ریزی دقیق شماست. در صورت فراموشی شما ( که اتفاقی رایج است !! ) شما به طراحی وب سایت خود دسترسی ندارید ، ایمیل ها ، تماس ها و.. شما قطع خواهند شد و اگر دامنه ای شناخته شده باشد شخصی دیگر به سرعت آن را به نام خود ثبت خواهد کرد . باور کنید زودتر از آنچه که فکر می کنید دامنه شما ثبت می کنند ! در زمان ثبت دامنه شما می توانید آن را برای مدتی طولانی نیز اجاره کنید ، مانند ۵ یا ۱۰ سال که توصیه ما نیز همین است. شرکت های بسیار دامنه خود را از دست داده اند یا برای بازپس گیری آنها مجبور به صرف هزینه های کلان شده اند زیرا به سادگی زمان تمدید آن را فراموش کرده اند.

 

موفق باشید.

طراحی سایت پرنا

بیشتر بخوانید

 

 

 

 

 

 

برچسب ها : ,,,,,,,,,,,

اشتراک گذاری در صفحات مجازی

مشاوره رایگان !