رقابت کسب و کار های کوچک , کسب و کار های کوچک , گسترش کسب و کار اینترنتی ,

سه شنبه, ۲۵ دی , ۱۳۹۷

روش رقابت کسب و کار های کوچک با شرکت های بزرگ

رقابت کسب و کار های کوچک

آمازون چگونه دنیا را گرفت ؟

آن ها با کتاب شروع کردند ، سپس وارد بازار وسایل خانگی شدهو حال محصولات دیجیتالی می فروشند. منتظر سریال ارباب حلقه ها از آمازون باشید.با رشد بی نظیر آمازون حتی خدمات و کیفیت رقبایش مانند walmart نیز پیشرفت بسیاری کرد.

چگونه با کسب و کار های بزرگ رقابت کنید ؟ صرفا باید بهتر باشید ، و برای اینکه بهتر باشید نیاز به یک استراتژی بی نقص دارید. کار هایی را انجام بدهید که کله گنده ها قادر به انجامشان نیستند. در این مقاله که توسط تیم تحریریه طراحی سایت پرنا ارائه می شود ۵ حوزه که می توانید در آن ها بهتر از کسب و کار های بزرگ عمل کنید را توضیح می دهیم.

کسب و کار های بزرگ نمی توانند پرچم داره یک دسته خاص از محصولات یا خدمات شوند.

فرض کنید که شما یک فروشگاه یا طراحی سایت لوازم ورزشی و تفریحی دارید. بهترین خدمات و محصولاتتان در حوزه ماهیگیری است. در این صورت در شهر ، اگر کسی نیاز به وسائل ماهیگیری داشته باشد اول از همه به فکر شما می افتد.

حال آمازون یا مثلا طراحی سایت دیجی کالا خودمان هم مطمئنا وسائل مربوط به ماهیگیری می فروشد. ولی تخصص اصلی آنها وسائل ماهیگیری، نیست.

فرضا اگر شما سوال در خصوص جنس فلان قلاب ماهیگیری داشته باشید ، آیا کارکنان دیجی کالا می توانند جواب شما را بدهند ؟ خیر ساده تر بخواهم توضیح بدهم انها در خصوص ماهیگیری هیچ تخصصی ندارند ولی شما در این حوزه دانش فراوانی دارید.

تنها اهرم آن ها تخفیف هاست.

خوب متاسفانه شما توانایی ارائه تخفیف های بزرگ را مانند طراحی سایت حرفه ای بامیلو ندارید ؟ پس چه باید کرد. باید کاری کنید که مردم دوست داشته باشند از شما خرید کنند.

مردم همیشه بر اساس احساسات تصمیم می گیرند. حال به مواردی اشاره می کنیم که مشتری ها به آن ها اهمیت زیادی می دهند.

  • کیفیت حرف اول را می زند ، به مشتری ثابت کنید محصول شما با کیفیت است ، به همین دلیل قیمت بیشتری دارد.
  • خدمات پیش از فروش و پس از فروش را جدی بگیرید ، وقتی سوال یا نیازی دارند سریعا آنرا بر طرف سازید.
  • ضمانت کالا ، به مشتری نشان دهید که پس از فروش محصول ، کار شما با آن ها تمام نشده است.

شما می توانید خدمات بهتری به مشتری های خود ارائه دهید !

بله درست است ، شرکت های بزرگ و طراحی سایت های بزرگ محصولات بسیاری ارائه می کنند ، فروش بسیار بالایی دارند و به همین دلیل نمی توانند به تک تک مشتری ها ، مانند شما سرویس دهند.

این حوزه یکی از مواردی است که می تواند نقطه قوت شما باشد ، مردم از کسی خریداری می کنند که آشنا ، دوست داشتی و قابل اعتماد هستند.

چگونه در این مهم موفق شوید ، بهترین خدمات را پیش ، هنگام و پس از خرید ارائه کنید.

آنها نمی توانند چیزی جز یک شرکت بی چهره باشند !

دو مورد مهم را بالا توضیح دادیم ، مردم از کسی خرید میکنند که آنرا بشناسند ، دوستش داشته باشند و بتوانند به وی اعتماد کنند. مورد دوم هم اینکه مردم بر اساس احساسات تصمیم می گیرند.

یک راه موفقیت این است که به خودتان یک چهره بدهید . برای یک مشتری معمولی ، طراحی سایت ارزان شما قابل اعتماد تر و دوست داشتنی تر خواهید بود.

آن ها نمی توانند یک تجربه به خصوص به مشتری ارائه کنند.

خوب اول این رو توضیح بدهم که خدمات آن ها تجربه بسیارخوبی دارد ، شما سفارش می دهید ، پرداخت می کنید وسریعا محصول را تحویل می گیرد .

خوب پس چگونه یک تجربه بهتر ارائه دهیم ؟ باید یک امضا داشته باشد. منظور ارائه خدمات بهتر ، ارسال سریع تر و… نیست ، چیزی که شما را متمایر می کند، چیست …

طراحی سایت پرنا

بیشتر بخوانید


برچسب ها : ,,

اشتراک گذاری در صفحات مجازی

مشاوره رایگان !