جذب مشتری , بهترین روش ها برای جذب مشتری , مشتری بیشتر برای سایت , جذب مشتری برای سایت , روش های جذب مشتری

یکشنبه, ۱۵ مهر , ۱۳۹۷

بهترین روش ها برای جذب مشتری بیشتر در سایت

جذب مشتری , بهترین روش ها برای جذب مشتری , مشتری بیشتر برای سایت , جذب مشتری برای سایت , روش های جذب مشتری

بهترین روش ها برای جذب مشتری

 

یکی از سخت ترین و دائمی ترین چالش های کسب و کار های اینترنتی جذب مشتری برای سایت ، درگیر کردن با محتوا و جلب توجه وی است. طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۳ زمان لازم برای جلب توجه مشتری  ۸ ثانیه است . با افزایش دغدغه های انسان ها ، این زمان رو به کاهش است ولی همین ۸ ثانیه می تواند به بسیاری از بازاریابان دلگرمی ببخشد.

 

دلیل کاهش زمان جلب توجه مردم سرریز کردن اطلاعات است. ما هر روزه با حجم زیادی از اطلاعات بمباران می شویم . وجود شبکه های ارتباطی مختلف باعث شده تا اطلاعات سریع تر و آسان تر در بین مردم منتشر شود. این موضوع باعث شده که مغز ما کاملا خودکار از بسیاری از این اطلاعات با بی توجهی گذر کند. به همین دلیل ما ۸ ثانیه را نیز به ۵ ثانیه کاهش می دهیم و هدف گذاری را بر روی این زمان تنظیم می کنیم.

 

حال ما به عنوان تیم تحریریه طراحی سایت پرنا به توضیح برخی تکنیک ها می پردازیم که با عمل به آن ها می توانید توجه مردم را به سمت خود جلب کنید.

 

۱- چشم های مشتری را تصاحب کنید.

 

یک دیدگاه بسیار جالب این است که به زمان مشتری مانند پول او نگاه کنید. مردم در قبال زمانشان هنگام مشاهده تبلیغات بسیار سختگیر هستند و با این کار احساس قدرت می کنند. به همین دلیل وقت خود را صرف مطالب بی ارزش نخواهند کرد. برای انگیزه دادن به آنها شما باید متوجه شوید چگونه جرقه ای درونشان ایجاد کنید.

 

انیمیشن ها

یکی از بهترین بهترین روش ها برای جذب مشتری برای این مهم،  پویا کردن تبلیغات است. دلیل اینکه مردم به تبلیغات متحرک جذب می شوند این است که انسان همواره به منظور جلوگیری از آسیب ها و خطر های احتمالی به صورت غریزی مراقب پیرامون خود است ، به همین دلیل طرح های پویا به صورت ناخودآگاه در طراحی سایت توجه آن ها را جذب خواهد کرد.

 

تصویر کلوز آپ از انسان

یک نکته مهم دیگر در جذب مشتری برای طراحی سایت ارزان  استفاده از صورت انسان در محتوا است. خصوصا تصاویری که به صورت مستقیم به بازدیدکننده نگاه می کنند. انسان ها به صورت غریزی به چهره افراد نگاه می کنند تا آن را شناسایی کنند.

 

فونت ها بولد و استفاده از رنگ ها

شما می توانید قسمت های خاصی از محتوا را با رنگ های شاخص متمایز کنید. برای مثال دکمه های CTA حتما باید با رنگی یونیک مشخص شوند.

 

۲-حمله به غرایز اصلی انسان !

 

مغز انسان نسبت به غرایز اصلی به صورت ناخودآگاه واکنش نشان می دهد. این غرایز عبارت اند از خطر ، نیاز جنسی و غذا . ۳ سوال اساسی در مقابل غرایز اصلی عبارت اند از ، میشه خوردش ؟ میشه باهاش رابطه داشت ؟ می تونه بهت آسیب بزنه ؟

مغز انسان در هر لحظه کاملا نا خودآگاه و با آنالیز محیط اطراف در حال پاسخ دادن با این سوالات است.

 

غذا

اگر طراحی سایت شما با غذا سروکار دارد ، می توانید با تصاویر جذابی که ذهن کاربران را مشغول کنید ، تاثیر مثبتی بر بازدیدکننده داشته باشید.

 

خطر

خطر یکی دیگر از مسائلی است که توجه همه را جلب خواهد کرد. استفاده از رنگ قرمز ، علامت خطر و …

 

بسیاری از کسب و کارها با این ۳ غریزه انسان سروکاری ندارند و استفاده از این تکنیک ها مطئمنا برای مردم بی معنی خواهد بود. شرکت هایی که در زمینه تفریحات ، خدمات درمانی و بهداشتی ، گردشگری  و … فعالیت می کنند می توانند خیلی ساده از این علائم استفاده کنند. مراقب باشید از این علائم به درستی و معنی دار استفاده کنید !

 

۳-تحت کنترل درآوردن احساسات و قدرت داستان گویی

 

یکی دیگر از تکنیک های بسیار موثر برای جذب مشتری بیشتر برای سایت ، فراهم آوردن شرایطی برای تغییر احساس بازدیدکننده است. شما با تحریک احساسات شما ذهن بازدیدکنندگان طراحی سایت حرفه ای  را باز می کنید و به آنها فرصتی برای درگیر شدن و یادگیری می دهید. این تکنیک شامل دو بخش است که شما هم می توانید احساسات خوب و هم بد در ذهن بازدیدکننده ایجاد کنید. احساسات مثبت ذهن را برای یادگیری مسائل جدید باز می کند و احساسات منفی انسان را به سمت غرایز می برد که در نکته ۲ در خصوص آن ها صحبت کردیم.

 

۴- تهیه محتوای برجسته و کم نظیر

 

مردم به طراحی وب سایت شما می آیند تا محتوا کسب کنند. پر کردن صفحه با اطلاعات بدیهی و بیهوده صرفا موجب اتلاف وقت کاربران می شود و آن ها این موضوع را دوست ندارند. مردم بسیار ساده به اطلاعات بی مربوط توجهی نمی کنند.

توجه خود را بر روی اطلاعات پر اهمیتی قرار دهید و تا حد ممکن اطلاعات را ساده و کوتاه کنید.

 

۵-برابر کردن قدرت تضاد

 

کنترل کردن تقابل ها یکی دیگر از تکنیک های مهم جذب مشتری بیشتر برای سایت است. حتما همه شما تصاویری در خصوص کاهش وزن با عناوین قبل و بعد  دیده اید. آنها از این تکنیک استفاده کرده اند. خوب و بد ، انجام دادن و ندادن ، خطرناک و ایمن و … از دیگر اصطلاحات رایج هستند. دلیل مفید بودن این تکنیک این است که مغز انسان ها محتوای متضاد را نا خود آگاه بررسی و آنالیز می کند.

 

موفق باشید.

بیشتر بخوانید.

طراحی سایت پرنا

 

 

 

 

برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,

اشتراک گذاری در صفحات مجازی

مشاوره رایگان !